Share

O naszej pracowni

O naszej pracowni

01

W kilku słowach

Obcuję z naturą każdego dnia aby czerpać z niej codzienną inspirację do pracy. Naśladuję w budynkach prawa które natura użyła w swoim obszarze.

Frank Lloyd Wright

Ruszczak Architecture to para architektów pełnych pomysłów, wiedzy i pasji tworzenia, to ludzie, których pasją jest ujażmianie przestrzeni w formę budynku, przycinanie przyrody na miarę parków i ogrodów, oraz nadawanie wnętrzom ładu i harmonii. Architekturę postrzegamy jako wspólny mianownik naturalnej przestrzeni życiowej oblanej w formę budynku oraz tego co poza nią – otaczającego nas krajobrazu. Sprawdź dlaczego warto nas wybrać!

Czym się zajmujemy?

1

02

Nasze Umiejętności

Bryła to pojęcie bardzo ogólne. W architekturze uznaje się ją za swoistą pieczątkę danego architekta. To właśnie ona decyduje o unikalności i indywidualności projektu. To właśnie na jej podstawie powstaje początkowy projekt będący inspiracją, która ewoluuje do momentu osiągnięcia unikalnego kształtu – kształtu Twojego przyszłego domu, biura czy posesji. Nadawanie bryle formy – to nasza pasja. Sprawdź jak przebiega proces projektowania w pracowni Ruszczak Architecture i daj szansę ewoluować pomysłowi w coś niepowtarzalnego.

%

Design

%

Architektura

%

Konstrukcje

03

Nasze  Atuty

001

Dom z gotowego projektu

Czy wiesz że dom typowy (kupiony z gotowego projektu) wymaga oprócz przeróbek takich samych działań administracyjnych co projekt indywidualny? Oznacza to, że projektant domku typowego nie ponosi żadnej odpowiedzialności, a Ty i tak musisz skorzystać z fachowej pomocy.

002

Wiedza

Projektowanie to nie tylko kartka papieru. Posiadamy wiedzę z zakresu budownictwa zdobywana w teorii i praktyce. Nasze umiejętności to coś więcej niż wizja choć to od niej zazwyczaj zaczynamy.

003

Kreatywność i pomysłowość

Dzięki tym cechom z łatwością kreujemy proste, niedrogie aczkolwiek efektywne projekty wraz z praktycznym układem funkcjonalnym.

004

Umiejętność słuchania

Ta cecha sprawia, że dobór materiałów budowlanych staje się prosty, a nasze doświadczenie daje nam elastyczność w poszukiwaniu rozwiązań technicznych dotyczących by dać zadość wymaganiom inwestora.

005

Poczucie przestrzeni i estetyki

To właśnie dzięki tym cechom możliwe jest stworzenie projektu, który będzie posiadał odpowiednie proporcje, wpisywał się w kanon krajobrazu i przykuwał spojrzenia przechodniów.

006

Dyscyplina, terminowość, sumienność, skrupulatność i dokładność

Projekt to nie tylko finezja tworzenia. Solidny projekt to również solidny projektant. W Ruszczak Architecture – właśnie tego można się po nas spodziewać. Należy pamiętać, że mimo iż zawód architekta traktujemy jako pasję to zdajemy sobie sprawę iż do efektownego projektu dochodzi się poprzez efektywne działanie, które nie kończy się wraz z uzyskaniem pozwolenia budowlanego. Dlatego właśnie możesz  liczyć na naszą pomoc przez cały czas realizacji inwestycji.

04

Opinie o nas

05

Dlaczego warto

7 argumentów dlaczego warto zamówić projekt indywidualny a nie typowy.  Zastanów się czy warto odbierać sobie przyjemność i satysfakcję z uczestniczenia w kreowaniu własnego domu. Pomyśl czy warto płacić dwa razy:  za projekt i za jego przygotowanie do realizacji? Nie bądź typowy ty także zasługujesz na indywidualność!

Jako architekci wiemy, że przestrzeń ma dla człowieka znaczenie egzystencjalne i symboliczne, a w architekturze jest jednym z podstawowych pojęć związanych zdefiniowaniem jej istoty. W myśl współczesnej definicji architektura jest sztuką kształtowania przestrzeni, dyscypliną organizującą i kształtującą przestrzeń celem zaspokojenia materialnych i duchowych potrzeb człowieka. Przestrzeń architektoniczna istniała odkąd istnieje sama architektura, niemniej jednak dopiero uświadomienie jej wartości i znaczenia miało istotny wpływ na rozwój praktyki.

001

Dom z gotowego projektu

Czy wiesz że dom typowy (kupiony z gotowego projektu) wymaga oprócz przeróbek takich samych działań administracyjnych co projekt indywidualny? Oznacza to, że projektant domku typowego nie ponosi żadnej odpowiedzialności, a Ty i tak musisz skorzystać z fachowej pomocy.

002

Przewartościowanie konstrukcyjne

Konstrukcja domu indywidualnego nigdy nie jest przewartościowana pod względem konstrukcyjnym. Projektant domku typowego nigdy nie wie w której strefie obciążenia śniegiem będzie stał budynek, a także na jakich gruntach zostanie wybudowany co przekłada się na straty finansowe już na starcie budowy.

003

Zawsze będą zmiany

Pomimo szerokiego wyboru projektów typowych z katalogu nie unikniemy zmian projektowych w zakresie architektury, którą należy dostosować do decyzji o warunkach zabudowy lub miejscowego planu zagospodarowania.

004

Indywidualność

Każdy z nas ma swoje upodobania i potrzeby – każdy projekt wymaga dostosowania.

005

Dom dostosowany do działki

Często nachodzi potrzeba rezygnacji z budynku, który odzwierciedla nasze gusta, choćby z powodu nieodpowiednich gabarytów działki jaką posiadamy – wówczas i tak należy dokonać jego adaptacji. Należy pamiętać iż dom jednorodzinny jest miejscem ogniska domowego i powinien odzwierciedlać cechy i upodobania przyszłych mieszkańców oraz być ich wizytówką.

006

Układ funkcjonalny

Gotowy projekt to narzucone rozwiązania funkcjonalne, które nie zawsze spełniają wymagania inwestora, a co za tym idzie wymusza to kompromis pomiędzy bryłą budynku a układem funkcjonalnym

007

Ergonomia

Wybierając projekt indywidualny masz zawsze pewność, że będzie odpowiadało ukierunkowany i posadowiony na działce jaką posiadamy co rodzi konsekwencje w postaci nasłonecznienia i doświetlenia pomieszczeń.

725 654 241

Zadzwoń do nas.